• Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • North Hollywood

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Cops and Robbers

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • Real Talk

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Canvas

  • My First Summer

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Monday

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • We Die Alone

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Peninsula

    ★★½

  • Black Water: Abyss

    ★½

  • Girl's Revenge

    ★★

  • Normal People Confessions

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Patty are you Bringing Weed in From Jamaica?

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • Out

    ★★★½

  • Milk Teeth

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Still Wylde

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★