Moss has logged 860 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Wind

Wind

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★½
Edit this entry  
01
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Noi the Albino

Noi the Albino

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Bambi

Bambi

1942
×
★★★
Edit this entry  
30
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
27
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
Edit this entry  
26
Central Station

Central Station

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Little Wars

The Little Wars

1982
×
★★
Edit this entry  
24
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Edit this entry  
23
Billie Eilish: Live at the Steve Jobs Theater

Billie Eilish: Live at the Steve Jobs Theater

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★
Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Oriental Elegy

Oriental Elegy

1996
×
★★★½
Edit this entry