Moss has logged 108 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Legend of Suram Fortress

The Legend of Suram Fortress

1985
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Spring for the Thirsty

A Spring for the Thirsty

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Orchid Gardener

The Orchid Gardener

1978
×
★★★★
Edit this entry  
30
Omar & Salma 2

Omar & Salma 2

2009
×
Edit this entry  
30
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
½
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mother and Son

Mother and Son

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★½
Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Street Player

The Street Player

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
22
Troublemakers

Troublemakers

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
20
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Jacket

The Jacket

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★½
Edit this entry  
18
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Burn!

Burn!

1969
×
★★★★
Edit this entry