• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Cherry

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Panda Bear It

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • My Darling Vivian

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★