Sort by

Andrew has logged 27 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jason and the Argonauts

Jason and the Argonauts

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
The Doors

The Doors

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry