Sort by
  • Do Revenge

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★½

  • Fan Girl

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Good Lord Bird

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★