• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The United Way

    ★★½

  • The Vault

    ½

  • Chaos Walking

  • Together Together

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Who are you?

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★½

  • Made in Senegal

    ★★½

  • Togo

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Playing with Fire

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Jexi

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Kroos

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Prodigy

    ★½

  • Gholamreza Takhti

    ★★★

  • When the Moon Was Full

    ★★★½

  • The Warden

    ★★

  • Just 6.5

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Niall Horan: Live With The Rte Concert Orchestra

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Rise of the Superheroes

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Rona, Azim's Mother

    ½

  • Venom

    ★★★½

  • Night School

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun

    ½

  • Boy Erased

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½