maísa has logged 12 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry