M7MD_TREX has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
Edit this entry  
04
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry