Sort by

Matt has logged 22 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night

Silent Night

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carlos

Carlos

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mariah's Christmas: The Magic Continues

Mariah's Christmas: The Magic Continues

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Return

The Return

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Why Can’t We Get Along

Why Can’t We Get Along

2018
×
Edit this entry  
04
A Fistful of Fingers

A Fistful of Fingers

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry