Ethan has logged 25 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Quasi at the Quackadero

Quasi at the Quackadero

1976
×
Edit this entry  
13
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Read the review Edit this entry