Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dog Cop 7: The Final Chapter

Dog Cop 7: The Final Chapter

2021
×
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
03
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★½
Edit this entry