• John Wick: Chapter 4

  • The Matrix: Resurrections

  • Loki

    ★★★★½

  • F9

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

  • Jujutsu Kaisen

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Peninsula

  • The God of High School

  • Dorohedoro: Bonus Curse

  • The Father

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Dorohedoro

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • From Ramallah To Jerusalem and Back

  • Klaus

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • Hello World

  • 1982

  • Jojo Rabbit

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Vinland Saga

  • The Father

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • For Sama

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Dororo