Trick or Treat, Motherfucker has logged 59 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Edit this entry  
10
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry