• Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Seobok

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Monster Hunter

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Booksmart

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nun

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Centipede

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Bomb City

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • The Good, the Bad & the Corny

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★½

  • Why Him?

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★½

  • Storks

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Sing

    ★★★

  • Handsome Devil

    ★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Me Before You

    ★★½