• Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Halston

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Fear of Rain

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Butterfly Stroke

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Goodbye Shirazi Girl

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • We Are All Together

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Tolkien

    ★★

  • Dance With Me

    ★★½

  • Numbness

  • Dumbo

    ★★

  • Entering Red

    ★★★★

  • Jandar

    ½

  • A Hairy Tale

  • When the Moon Was Full

  • Just 6.5

    ★★

  • The Warden

    ★★★

  • Castle of Dreams

    ★★★★

  • Glass

    ½

  • Murphy's Law

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★

  • See Know Evil

    ★★★★

  • A Bigger Game

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Vita & Virginia

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • A Star Is Born

    ½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Latyan

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Centipede

  • Climax

    ★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Hattrick

    ★★