• All About Eve

    All About Eve

    ★★★★½

    I swear to God, I lived this movie.

  • Lucky Number Slevin

    Lucky Number Slevin

    ★★★

    نیمه‌ی اولش رو خیلی دوست داشتم.

  • Luca

    Luca

    ★★★★

    For me, it’s the Marcello Mastroianni picture on the Vespa’s mirror.

  • Cruella

    Cruella

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    سعی دارم کلماتِ مناسب رو کنار هم بچینم تا بتونم بگم که چقدر دوستش داشتم. انتظار داشتم مثل تمام لایو اکشن‌های دیزنی، فاجعه باشه و فقط به خاطر اِما استون دیدمش، ولی یه عالمه حس نوستالژی و شادی بهم داد، و نه فقط به خاطر خاطره‌ی کارتون دیزنی.
    اول این که اِما استون بی‌نظیره. درست وقتی که آدم فکر می‌کنه دیگه بیشتر از این نمی‌تونه دوستش داشته باشه، تبدیل می‌شه به یه کروئلای فوق‌العاده درخشان. تمام کاریزما و جذابیت و…

  • Café Society

    Café Society

    ★★★

    I’m so gay for Blake Lively.

  • Carrie

    Carrie

    ★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Everything was irritating and then suddenly everyone died.

  • Mean Girls

    Mean Girls

    هزاران‌بار و توی سنین مختلف، توی حال‌های مختلف می‌تونم ببینمش و باز هم برام تازه‌ست. رجینا جورج [و به تبعش ریچل مک‌آدامز] هنوز هم برام Ultimate Plastic Queenئه و ضمناً هنوز هم معتقدم که اگر بتونم چیزی به خوبیِ متن «مین گرلز» بنویسم، می‌تونم مثل تینا فی اسم خودم رو بذارم نویسنده. 💔

  • Time

    Time

    ★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    پایانش.

  • Our Little Sister

    Our Little Sister

    ★★★★½

    عاشقشم. عاشق کاراکترهاش، فضاهاش، قصّه‌ی نرم‌اش.

  • Downfall

    Downfall

    ★★½

    تلاش نافرجامی برای humanize کردنِ شر، و نشون دادنِ این که خوفناک‌ترین شیاطین هم در نهایت چیزی نیستن جز انسان‌هایی ضعیف و خالی و تا حد زیادی غرقه در توهّم. تلاش حوصله‌سربر و ناموفق البته، برای چنین ابَرداستانی.

  • Pieces of a Woman

    Pieces of a Woman

    ★★½

    قبل از این که شروعش کنم، می‌دونستم قراره من رو یاد فیلم «Hotel» بندازه.
    هر دو فیلم با یه فاجعه شروع می‌شن؛ چیزی که قراره دلیلی برای شعف و شادی باشه، تبدیل می‌شه به سوگ عظیمی که اریکای Hotel و مارتای این فیلم قراره تمام تلاششون رو بکنن ازش بیرون بیان. واکنش‌های دو کاراکتر نقطه‌ی مقابل دو طیفه. اریکا از‌ موقعیت فرار می‌کنه و مارتا سعی می‌کنه با وجود فشارهایی که از سمت اطرافیان روشه، از قضیه عبور کنه. و…

  • A Streetcar Named Desire

    A Streetcar Named Desire

    ★★★★★

    فکر می‌کنم که چه لذتی برده، چه لذت رنج‌آلودی برده ویوین لی، وقتی این نقش رو بازی می‌کرده. چقدر خوش‌بخت بوده برای بازی کردنِ بلانش دوبوآ.