Sort by

Maarten has logged 16 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

1968
×
Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Comic Book Confidential

Comic Book Confidential

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★½
Edit this entry  
03
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry