• Halloween Kills

    ★★

  • Scream 2

    ★★½

  • Scream 4

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Scream 3

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★

  • The Breakfast Club

    ★★★½

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Lolita

    ★★

  • Pretty in Pink

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Notting Hill

    ★★★★★