RSS feed for mabeldanciguer
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
09
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Edit this entry  
04
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★½
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Edit this entry