RSS feed for mabeldanciguer

mabeldanciguer has logged 34 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★½
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Edit this entry  
06
Boyhood

Boyhood

2014
×
Edit this entry  
05
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Edit this entry  
17
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Edit this entry  
04
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good bye, Lenin!

Good bye, Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★½
Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry