• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Charlatan

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Spree

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½