Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★

  • My Policeman

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Bring the Soul: The Movie

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★★