• Men

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★★½

  • Master

    ★★★½

  • A Life On The Farm

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Medusa

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Last Film Show

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Come True

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • A Ghost Waits

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½