• It

    ★★½

  • Marc Maron: Too Real

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Louis C.K. 2017

    ★★★★

  • Jim Norton: Mouthful of Shame

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Pete Holmes: Faces and Sounds

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Snowden

    ★½

  • The Magnificent Seven

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

  • Lights Out

    ★★★

  • Piper

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Hush

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

  • Deadpool

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • Tickled

    ★★★★½

  • Yoga Hosers

    ★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Tony Hinchcliffe: One Shot

    ★★★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian

    ★★★★★

  • Where to Invade Next

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Macbeth

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Jurassic World

  • Green Room

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Louis C.K.: Live at The Comedy Store

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Horrible Bosses 2

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar: Nolan's Odyssey

    ★★★

  • Lava

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Tusk

    ★★

  • The Maze Runner

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Chelsea Peretti: One of the Greats

  • Feast

    ★★★★★