karina has logged 130 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Babadook

The Babadook

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ceremony

Ceremony

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Edit this entry