Sort by

macmillerfan has logged 41 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thumper

Thumper

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Golden Touch

The Golden Touch

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Room

Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zoey 101: Spring Break-Up

Zoey 101: Spring Break-Up

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blood Diamonds

Blood Diamonds

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wise Little Hen

The Wise Little Hen

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thomas and the Magic Railroad

Thomas and the Magic Railroad

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grasshopper and the Ants

The Grasshopper and the Ants

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry