Sort by

CJ has logged 365 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
22
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Sand Pebbles

The Sand Pebbles

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★
Read the review Edit this entry