Sort by

Noémie has logged 27 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Parking

Parking

1985
×
★★
Read other review Edit this entry  
27
Cherchez l'idole

Cherchez l'idole

1964
×
★★½
Edit this entry  
27
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Querelle

Querelle

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Behind the Door

Behind the Door

1919
×
★★★½
Edit this entry  
22
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Drowning by Numbers

Drowning by Numbers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★
Edit this entry  
19
Diary of a Shinjuku Thief

Diary of a Shinjuku Thief

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Story of a Three-Day Pass

The Story of a Three-Day Pass

1967
×
★★★★
Edit this entry  
13
Lenny

Lenny

1974
×
★★★
Edit this entry  
12
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Slow Dancing In The Big City

Slow Dancing In The Big City

1978
×
★★★
Edit this entry  
10
Miracle in the Rain

Miracle in the Rain

1956
×
★★★½
Edit this entry  
09
Alan & Naomi

Alan & Naomi

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Faustine and the Beautiful Summer

Faustine and the Beautiful Summer

1972
×
★★★
Edit this entry  
01
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1940
×
★★½
Edit this entry  
01
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry