• Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Burning

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Thelma

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Rider

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★½

  • On Body and Soul

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★