• The Voyeurs

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Cat and the Moon

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Yesterday

  • The Last Summer

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Time Freak

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Stella's Last Weekend

    ★★★★

  • An Affair

    ★★

  • Banana Split

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Life Itself

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Rosy

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Freaks and Geeks: The Documentary

    ★★★★★

  • In a Relationship

    ★★★½

  • Dude

    ★★½

  • Summer '03

    ★★½