madison ☕️ has logged 270 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★
Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry