Sort by

madz 🧸 has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sister Act 2: Back in the Habit

Sister Act 2: Back in the Habit

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry