• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • A Week Away

    ★½

  • Coming 2 America

  • Tom & Jerry

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

  • Curious George: Royal Monkey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Bandstand: The Broadway Musical

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

  • Moana

  • La La Land

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Home

  • Cinderella

    ★★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★½

  • Suburban Gothic

    ★★

  • Veronica Mars

  • Mr. Peabody & Sherman

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • The Bling Ring

    ★★

  • Kill Your Darlings

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Pitch Perfect

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★