• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Watching This Movie Is a Crime!

    ½

  • The Frog

    ½

  • The Serpent

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Happiest Season

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★½

  • The Undoing

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Rebecca

    ½

  • I'm Your Woman

    ½

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Run

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Good, the Bad & the Corny 2: Secret Army

    ½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★½

  • Lost Bullet

    ★★★

  • Looks That Kill

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Luminaries

    ½

  • The Great

    ★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • I Will Make You Mine

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★½

  • I Hate the Man in My Basement

    ★★

  • Motreb

    ½

  • The Banker

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★

  • The Roads Not Taken

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★