Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Absolute Rest

Absolute Rest

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Sun Children

Sun Children

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Cry

The Cry

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Watching This Movie Is a Crime!

Watching This Movie Is a Crime!

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Strangled

Strangled

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Dead

The Dead

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
The Pursuit of Love

The Pursuit of Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Relic

Relic

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
21
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Luminaries

The Luminaries

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Red

Red

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry