Sort by

Maddie has logged 134 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Witness

Witness

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Flu

The Flu

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jamshidieh

Jamshidieh

×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sarv Zire Aab

Sarv Zire Aab

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Woodpecker

Woodpecker

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crucible

The Crucible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prince

The Prince

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Empire of Passion

Empire of Passion

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hussy

The Hussy

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Rebecca

Rebecca

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Combat Girls

Combat Girls

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gradually...

Gradually...

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
A Few Cubic Meters of Love

A Few Cubic Meters of Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Felicity Land

Felicity Land

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Intimate Strangers

Intimate Strangers

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
A Man of Integrity

A Man of Integrity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Murmur

Murmur

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★
Edit this entry