• A Quiet Place Part II

    ★★

  • Motreb

    ½

  • The Banker

    ★★★½

  • The Hater

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★

  • The Roads Not Taken

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Sun Children

    ★★★★

  • Drowning in Holy Water

  • Butterfly Stroke

    ★★★½

  • The Slaughterhouse

    ★★★

  • Exodus

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • His House

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Cuties

    ★★★★

  • The Night

    ½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Cheshm O Goosh Baste

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Impetigore

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Seven and a Half

    ★★

  • Zero Floor

    ★★½

  • Cordelia

    ½

  • Labyrinth

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Ordinary Love

    ★★★★

  • Guns Akimbo

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Greed

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Murmur

    ★★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Hustlers

    ½

  • Our Friend

    ★★★

  • Bring Me Home

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★

  • Babyteeth

    ★★

  • Guest of Honour

    ★★

  • The King

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Only the Animals

    ★★★½

  • The Prince

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Repression

    ★★★

  • The Wretched

    ★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery