• Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Years and Years

    ★★★

  • Poms

    ★½

  • Nabat

    ★★

  • The Monster

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Dance With Me

    ★½

  • Numbness

  • The Pig's Gene

    ½

  • Texas 2

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Prisoners

    ½

  • Rahman 1400

    ½

  • Five Feet Apart

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Snatchers

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Pig Hag

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ½

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Villains

    ★★

  • Russian

    ½

  • Zombie for Sale

    ★★½

  • The Operative

    ★★½

  • The 23

    ★★

  • African Violet

    ★★★

  • Gholamreza Takhti

    ★★

  • Mastermind

    ½

  • Tala

    ★★½

  • Just 6.5

    ★★★½

  • The Agitation

    ½

  • Jandar

    ★★★★

  • My Second Year in College

    ★★★½

  • A Man without a Shadow

    ★★★

  • Midday Event: Trace of Blood

    ½

  • Swear

    ★★★

  • A Hairy Tale

  • When the Moon Was Full

    ★★½

  • The Warden

    ★★★★

  • Castle of Dreams

    ★★★★

  • Darkhoongah

    ½

  • Gold Carrier

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Judy & Punch

    ★★½

  • Them That Follow

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Serenity

    ★★★½

  • Dirty God

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★½

  • Murphy's Law

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★★

  • Mrs Wilson

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Welcome to Mercy

    ★★★