Sort by
  • Cocaine Bear

    ★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Significant Other

    ★★★

  • Till

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★

  • The Wonder

    ★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Fall

    ★★½

  • Prey

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Persuasion

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Of Wood

  • Vengeance

    ★★

  • The Letter Men

    ★★★

  • Sparring Partner

  • Kylie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★

  • Our Father

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Doula

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Stranger at the Gate

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

  • Marry Me

    ½

  • Yokelan, 66

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ½