Sort by

maddie has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read prior review Edit this entry  
02
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
31
Signs

Signs

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sky High

Sky High

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry