• Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Red Carpet Icons: Golden Globes

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • HAIM / Valentine

  • Dunkirk

    ★★★★

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Upside

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • Sing

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★

  • The Purge: Election Year

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★½

  • Loving

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Zootopia

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Sisters

    ★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Intern

    ★★★

  • Trumbo

  • The Martian

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Paper Towns

    ★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Insurgent

  • Unbroken

    ★★★★

  • The Interview

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Lava

  • St. Vincent

    ★★★

  • Annabelle

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★

  • This Is Where I Leave You

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★