Sort by

maddie has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Edit this entry  
16
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
24
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Sole Survivor

Sole Survivor

2013
×
Edit this entry  
23
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry