maddy has logged 30 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Six Days Seven Nights

Six Days Seven Nights

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sergeant Slaughter, My Big Brother

Sergeant Slaughter, My Big Brother

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
Edit this entry  
26
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Just Friends

Just Friends

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry