Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Patrick Melrose

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Jack Whitehall: At Large

    ★★★½

  • The Snowman

    ½