• When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • Adrienne

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Editing

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Beckett

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • France

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • A Chiara

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Jane by Charlotte

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Simple As Water

    ★★★★½

  • False Positive

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • TRAFFIC MAN

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Bad Cupid

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Fake Famous

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • There Is No

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Toute Seule

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • The Midnight Sky

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Chi Chi

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★