madelyndaisy has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sun Song

Sun Song

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Claudette's Star

Claudette's Star

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Words, Planets

Words, Planets

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scum Manifesto

Scum Manifesto

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Editing

Editing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
David

David

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chi Chi

Chi Chi

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Degas and I

Degas and I

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Volleyball (Foot Film)

Volleyball (Foot Film)

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
New York Story

New York Story

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Junior

Junior

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris 05:59: Théo & Hugo

Paris 05:59: Théo & Hugo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Simple As Water

Simple As Water

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boy Interrupted

Boy Interrupted

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bleed Out

Bleed Out

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ballet 422

Ballet 422

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Omar

Omar

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Salvation

Hotel Salvation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Printed Rainbow

Printed Rainbow

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Terrorist

Little Terrorist

2004
×
Read the review Edit this entry