Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fright Night

Fright Night

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry