Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Jimmy O. Yang: Guess How Much?

Jimmy O. Yang: Guess How Much?

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hannah Gadsby: Something Special

Hannah Gadsby: Something Special

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★
Edit this entry  
10
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Journey to the Dark Head

Journey to the Dark Head

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I Am Your Mother

I Am Your Mother

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Stars

In the Stars

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Screecher's Reach

Screecher's Reach

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sith

Sith

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
65

65

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Ten Little Mistresses

Ten Little Mistresses

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Between a Frock and a Hard Place

Between a Frock and a Hard Place

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tetris

Tetris

2023
×
★★½
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★
Read the review Edit this entry