Sort by

Madfrieza has logged 28 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Visions – The Village Bride

Star Wars: Visions – The Village Bride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Visions – The Twins

Star Wars: Visions – The Twins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Visions – Tatooine Rhapsody

Star Wars: Visions – Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: Visions – The Duel

Star Wars: Visions – The Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
7 Boxes

7 Boxes

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry